Pontokat vesztett Kolozsváron az ASA

Fotó: riti jozsef attila

A tavaszi idény talán legjobb mérkőzését játszotta a Kolozsvári CFR és az összetettben második Marosvásárhelyi ASA az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hétvégi 27. fordulójában: az erdélyi rangadó 2-2-es döntetlennel ért véget.

Kiss Előd-Gergely

Vásárhelyi-Nyemec Réka

2015. április 19., 19:232015. április 19., 19:23

Az összetett második helyén tanyázó vendégek, mint ismert, a bajnoki címre is esélyessé váltak, ez pedig a szokásosnál jóval több nézőt csalogatott ki a Gépész utcai stadionba.

Bár mindkét csapatnak égető szüksége lett volna a három pontra, ez kezdetben inkább a vasutasokon látszott, mivel a hazai csapat lépett fel kezdeményezőbben. Ennek a kilencedik percben lett eredménye: Deac szabadrúgását Doré, a kolozsváriak kongói válogatott csatára csúsztatta fejjel a bal alsó sarokba. Stăncoiu, a vendégek hálóőre ugyan bele tudott érni, de a kapufáról befelé pattant a labda.

Négy perccel később már Deac próbálkozása ment fölé, hogy aztán az ASA – némileg váratlanul – első támadásából egyenlítsen, amikor N’Doye lecsúszott távoli lövését bevédte Mincă, a hazaiak kapusa. Az egyenlítést követően is a kolozsváriak támadtak veszélyesebben. A 22. percben Veres Szilárd, a CFR saját nevelésű fiatal tehetsége próbálkozott egy egészséges távoli lövéssel, de fölé szállt a labda, majd a 33. percben Tadé hagyott ki óriási ziccert.

A második félidő elején felváltva próbálkoztak a csapatok gólszerzéssel, míg végül egy szögletet követően N’Doye fejjel megszerezte az ASA vezetését jelentő második gólját. A következő percek viszont már Tadé egyéni alakításairól szóltak. A francia csatár faltörő kosként ostromolta a marosvásárhelyiek védelmét, de első ziccerét még kihagyta. A 61. percben azonban már nem úszták meg a vendégek kapott gól nélkül.

A gólkirályi címre törő támadó a bal oldalról indulva keresztbe vezette a labdát, majd jobbal laposan kilőtte a hosszú sarkot. Ezzel 12 gólnál jár ebben az idényben, alig egy góllal lemaradva a lista élén álló Mitreától. A hajrára – Feussi kiállítását követően – emberelőnybe került a CFR, de nem tudta megszerezni a három pontot.

A döntetlen egyik csapatnak sem jött jól, de a nézők aligha bánták meg, hogy kilátogattak. A két jól játszó csapat ugyanis izgalmas, a hazai bajnokság színvonalához képest remek futballal lepte meg őket. Az ASA a döntetlen miatt lépéshátrányba került a listavezető Steauához képest, míg a 24 pont levonásával büntetett fellegvári csapat már csak a laussane-i sportdöntőbíróságtól reméli az élvonalban való bennmaradást.

Eközben Gheorghe Hagi csapata folytatta menetelését az európai szereplés felé: a hétvégi, 27. fordulóban a Viitorul a Giurgiui Astrát verte hazai pályán 2-0-ra. A vendégek különben épp a találkozó előtt kapták a hírt, hogy az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) alapfokon nem adta meg számukra a játékengedélyt a kontinentális klubtornákon való részvételhez.

A problémát az okozta, hogy a klubot finanszírozó Ioan Nicolae egy órával a határidő lejárta után törlesztette adósságait. Meglátása szerint az illetékes bizottság rosszindulatúan járt el velük szemben, mert az ortodox húsvét miatt április 13-án zárva voltak a pénzintézetek, ezért csak másnap tudta megoldani a helyzetet. Nicolae leszögezte, hogy megóvja az elsőfokú döntést.

Liga 1, 27. forduló: Marosvásárhelyi ASA–Kolozsvári CFR 2-2, Iași–Brassó 1-0, Botoșani–Piatra Neamţ 2-0, Viitorul–Giurgiui Astra 2-0, Medgyes–Ploiești-i Petrolul 0-0.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. március 26., kedd

Legyőzte Koszovót, így immár 14 meccs óta veretlen a magyar labdarúgó-válogatott

A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.

2024. március 24., vasárnap

Műtétből felépülve törte meg ismét Verstappen győzelmi sorozatát a Ferrari spanyol pilótája

A vakbélműtétje után lábadozó Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat, melyet a címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája műszaki hiba miatt feladott.

2024. március 23., szombat

A stabil védekezésben látja a siker kulcsát a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya

Jansik Szilárd, a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya klubjával, a Ferencvárossal a bajnoki cím elhódításán kívül négyes döntőbe szeretne jutni a BL-ben, míg a nemzeti együttessel az olimpián szeretné kijavítani a dohai világbajnoki fiaskót.

2024. március 21., csütörtök

Szoboszlai csapata dobogós a romániai focikedvelők körében, de a favoritok az ibériai gárdák

Ibériai gárdák uralják a legjobb labdarúgó-csapatok népszerűségi listáját a romániai focikedvelők körében, de a harmadik helyre azért a Szoboszlai Dominiket is foglalkoztató Liverpool is odafér – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.

2024. március 20., szerda

A Sepsi OSK elleni mérkőzésen történt incidensek miatt több tízezer lejre bírságolták a ploieşti-i Petrolul klubot

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága szerdán 33 750 lejes bírságot szabott ki a ploieşti-i Petrolul klubra a Sepsi OSK elleni találkozón történt incidensek miatt.

2024. március 18., hétfő

Doppinggyanú vet árnyékot a Sepsi OSK egyik játékosára

Diószegi László, a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK labdarúgóklub tulajdonosa hétfőn megerősítette, hogy a csapat egyik játékosának, Cosmin Mateinek pozitív lett a doppingtesztje a craiovai Universitatea elleni mérkőzést követően.

2024. március 17., vasárnap

A kis Bence és a nagy Bartucz klasszisjátékával kijutottak a párizsi olimpiára a magyar kézilabdázók

Olimpiai kvótát szerzett a magyar férfi kézilabda-válogatott, mivel 30-27-re legyőzte Portugáliát a selejtező tatabányai tornájának vasárnapi zárónapján, és a tabella második helyén végzett.

2024. március 16., szombat

Világversenyek úszóbajnoka: Maier-Orosz Judit pályájáról, az időskori sportolás jótékony hatásairól

Egy éven belül két világversenyről tért haza aranyérmekkel a szenior kategóriában versenyző kolozsvári Maier-Orosz Judit. Az öt úszóbajnokot adó Orosz család utolsó élő tagja ma is aktívan készül versenyekre.

2024. március 15., péntek

Olasz csapattal találkoznak Szoboszlaiék az Európa-liga negyeddöntőjében

Szoboszlai Dominik együttese, a Liverpool az Atalantával találkozik a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjében.

Real Madrid–Manchester City párharc is lesz a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében

A címvédő Manchester City a Real Madriddal került össze a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.