Nehezen nyert az Atlético és a Real a BL-ben

A BL-címvédő Real Madrid nehezen nyert 2-1-re a bolgár Ludogorec otthonában, míg a legutóbb döntős Atlético Madrid hazai pályán 1-0-ra verte a Juventust a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

Hírösszefoglaló

2014. október 02., 13:262014. október 02., 13:26

Az A csoportban a spanyol bajnok, az elmúlt szezonban döntős Atlético Madrid a Serie A címvédőjét és listavezetőjét, a Juventust látta vendégül. A sokak által várt összecsapáson azonban mindkét csapat riválisa játékának megfojtásával, tördelésével volt elfoglalva, így a kemény, de unalmas találkozót egyetlen villanás döntötte el a hazaiak javára Arda Turan révén. A torinóiak 1066 perc után kaptak újra gólt tétmérkőzésen.

A kvartett másik mérkőzésén 5076 nap után rendeztek újra BL-találkozót Svédországban, a házigazda Malmö pedig meg is ünnepelte ezt az Olimpiakosz 2-0-ás legyőzésével. Mindkét találatot Markus Rosenberg szerezte. A vendégeknél Megyeri Balázs kapus a cserepadon kapott helyet. A Malmö előtt legutóbb a svéd Helsingborgs szerepelt a legrangosabb európai kupasorozatban 2000-ben.

A D csoportot százszázalékos teljesítménnyel vezeti a Borussia Dortmund, amely ezúttal az Anderlecht otthonában győzött 3-0-ra, míg az Arsenal a nyári szerzemény Danny Welbeck triplájának is köszönhetően 4-1-re kiütötte a Galatasarayt. A Manchester Unitedtől szerződtetett angol válogatott támadó pályafutása első mesterhármasát szerezte. Thierry Henry, valamint Niklas Bendtner után a harmadik triplázó Ágyús lett a BL történetében.

A Bajnokok Ligája-újonc Ludogorec hazai környezetben szoros mérkőzésen 2-1-es vereséget szenvedett a címvédő Real Madridtól. A bolgárok meglepetésre Marcelinho góljával már a hatodik percben vezetést szereztek, a spanyolok a tizedik percben egyenlíthettek volna, de Cristiano Ronaldo karrierje során hetedik alkalommal 11-est hibázott, a portugál aranylabdás azonban nem sokkal később újabb, ezúttal vitathatóan megítélt büntetőt végezhetett el, és ekkor már nem remegett meg a lába.

Carlo Ancelotti együttese a második félidőben is irányított, a három pontot pedig a csereként beállt Karim Benzema góljával szerezte meg a 77. percben. „Sok lehetőségünk volt, de lehettünk volna hatékonyabbak a befejezéseknél – értékelte a mérkőzést Carlo Ancelotti, a Real trénere. – A kezdésünk nem volt jó, kaptunk egy gólt rögzített játékhelyzet után – ennek kijavításán továbbra is kell dolgoznunk –, ami megnehezítette a dolgunkat, de jól reagáltunk rá. Ugyanazt a dinamikus játékot igyekeztünk adni, mintha az Anfielden vendégeskedtünk volna.”

A korábban Angliában hasonló arányban, a hosszabbításban bekapott góllal alulmaradó bolgár bajnok – amelynek román hátvédje, A Steaua elleni selejtezőben hőssé vált Cosmin Moți most gólpasszt adott – sajnálja, hogy nem szereztek pontot, de bizakodó a jövőt illetően: Georgi Dermendzsiev vezetőedző szerint a második helyért harcolnak a másik két ellenféllel. A csoport másik mérkőzésén a Basel a veterán Marco Streller találatával nyert a Liverpool ellen.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló, szerdai eredmények:

A csoport: Malmö–Olimpiakosz 2-0 (Rosenberg 42., 82.), Atlético Madrid–Juventus 1-0 (Arda Turan 75.). A csoport állása: 1. Juventus 3 (2-1), 2. Atlético 3 (3-3), 3. Malmö 3 (2-2), 4. Olimpiakosz 3 (3-4).

B csoport: Basel–FC Liverpool 1-0 (Streller 52.), Ludogorec–Real Madrid 1-2 (Marcelinho 6., ill. Ronaldo 24. – 11-esből, Benzema 77.). A csoport állása: 1. Real Madrid 6 pont, 2. Liverpool 3 (2-2), 3. Basel 3 (2-5), 4. Ludogorec 0.

C csoport: Bayer Leverkusen–Benfica 3-1 (Kiessling 22., Szon Hung Min 34., Hakan Calhanoglu 63. – 11-esből, ill. Salvio 62.), Zenit–AS Monaco 0-0. A csoport állása: 1. Zenit 4 (2-0), 2. Monaco 4 (1-0), 3. Leverkusen 3, 4. Benfica 0.

D csoport: Arsenal–Galatasaray 4-1 (Welbeck 22., 30., 52., Alexis Sánchez 41., ill. Burak Yilmaz 61. – 11-esből), Anderlecht–Borussia Dortmund 0-3 (Immobile 4., Ramos 70., 79.). A csoport állása: 1. Dortmund 6, 2. Arsenal 3, 3. Galatasaray 1 (2-5), 4. Anderlecht 1 (1-4).

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. április 24., szerda

Sok székely szurkoló „eladta” a belépőjét az FCSB-drukkereknek a szerda esti derbi előtt, Diószegi dühös és szankcióval fenyeget

Dühös hangvételű posztban számolt be Diószegi László, a román élvonalban szereplő Sepsi OSK labdarúgócsapat tulajdonosa arról, hogy a klub több szurkolója is „átadta” szurkolói kártyáját az ellenfél szurkolóinak.

2024. április 23., kedd

Le kellett fújni Varga Csaba expedícióját

Varga Csaba nem mászhatja meg újabb nyolcezresét, miután a kínai hatóságok indén senkinek sem adtak engedélyt a világ 14. legmagasabb hegycsúcsa, a 8027 méter magasan fekvő Sisapangma megmászására.

Vitatott döntései ellenére is bíráskodhat az Eb-n Kovács István

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) kedden nyilvánosságra hozta a nyári, németországi kontinensviadalon mérkőzéseket vezető bírók névsorát, amelyben a nagykárolyi születésű Kovács István is megtalálható.

2024. április 20., szombat

Furcsa fordulat: Rapport Richárd azt mondja, elutasította a román állampolgárságot

Sajtóinformációk szerint román állampolgár lett Rapport Richárd sakknagymester, aki másfél évvel ezelőtt országot váltott, és azóta román „zászló alatt” versenyez.

2024. április 17., szerda

Nem fukarkodott a piros lappal az erdélyi magyar sípmester a BL-negyeddöntőben

Három piros lapot is kiosztott Kovács István játékvezető az FC Barcelona és a Paris Saint-Germain labdarúgó Bajnokok Ligája-elődöntőjének kedd este játszott visszavágóján.

2024. április 16., kedd

Mindkét magyar kézilabda-válogatott összekerült a házigazdával a párizsi olimpián

A magyar férfi és női kézilabda-válogatott is összekerült a házigazda és címvédő Franciaországgal a nyári, párizsi olimpia csoportkörének keddi sorsolásán.

A béke és a remény jegyében gyújtották meg az olimpiai lángot Olümpiában

Kedden délelőtt a görögországi Olümpiában fellobbant a párizsi olimpia lángja.

2024. április 14., vasárnap

Lányok a fiúk után: kijutott a párizsi ötkarikás játékokra a magyar női kézilabda-válogatott

Magyarország női kézilabda-válogatottja kvótát szerzett a párizsi olimpiára, miután a debreceni selejtezőtorna vasárnapi zárónapján 37-28-ra legyőzte Japán csapatát.

2024. április 12., péntek

Óriási lépést tettek a párizsi olimpia felé Klujber Katrinék

A magyar női kézilabda-válogatott 28-25-re legyőzte Svédországot a debreceni olimpiai selejtezőtorna második fordulójában, pénteken, és csak akkor nem szerez kvótát, ha vasárnap öt vagy több góllal kikap Japántól.

Szankcióval sújtották a magyar társukat megalázó román válogatott tornászokat

Kizárták a korosztályos román tornaválogatottból azt a három sportolót, akik bántalmazták, nemzetisége miatt megalázták magyar nemzetiségű társukat. Az érintettek nem vehetnek részt a közelgő kontinenstornán sem.