
A Marosvásárhelyi Maros KK kosárlabdacsapata feljelentette a Nagyszebeni CSU azon szurkolóit, akik a két csapat hétvégi mérkőzésén nyomdafestéket nem tűrő, magyarellenes feliratot tartalmazó molinót feszítettek ki. A klub a rendőrség és csendőrség bevonása után a Román Kosárlabda-szövetséghez (FRB) és az Országos Diszkriminációellenes Tanácshoz fordul az ügyben.
2014. április 02., 16:382014. április 02., 16:38
2014. április 02., 19:302014. április 02., 19:30
A férfi Nemzeti Liga 25. fordulójának rangadóján a Marosvásárhelyi Maros KK együttese a Nagyszebeni CSU-t fogadta. Az alapszakasz harmadik helyéért játszott mérkőzés elején a vendég együttes szurkolói magyarellenes, xenofób molinót függesztettek ki.
A hazai drukkerek önuralomról és sportszerűségről tettek tanúbizonyságot, és nem válaszoltak a provokációra, a klub azonban nem hagyja annyiban a sérelmeket. Lapunk kérdésére Kádár Zoltán, a vásárhelyi csapat sajtószóvivője elmondta, hogy a rendőrségen és a csendőrségen is feljelentették a szurkolókat, akiknek azonosítását várják a rendvédelmi szervektől, hiszen a dokumentációban az esetről készült fotókat is elküldték.
A sajtószóvivő hozzátette: a klub hamarosan a Román Kosárlabda-szövetséghez és az Országos Diszkriminációellenes Tanácshoz is elküldi hivatalos beadványát az üggyel kapcsolatban.
Közleményében a klub úgy fogalmaz: sajnálatosnak tartják, hogy egy olyan hagyományokkal rendelkező klub, mint a Nagyszebeni CSU – amely a romániai kosárlabdázás egyik jelentős műhelye, illetve korábbi országos bajnoka – megengedi, hogy nevét egy csoport huligánnal asszociálják. Nagyszebennek, Európa egyik multikulturális fővárosának nem szabadna ilyen kontextusba kerünie – teszik hozzá.
A közleményben arra is felhívják a figyelmet, hogy a nagyszebeni szurkolók részéről nem első alkalommal tapasztalnak magyarellenes, xenofób megnyilvánulásokat. Kiemelik: az előző szezonban szintén a Maros KK elleni találkozón felhangzott a „Ki a magyarokkal az országból!\" rigmus, illetve idén a címvédő CSU Ploieşti elleni találkozón is „anyáztak”.
„Most a rendvédelmi szerveken és a román szövetségen a sor – amelyek fotós bizonyítékokat is kaptak –, hogy határozottan lépjenek fel az üggyel kapcsolatban, és biztosítsák a sportcsarnokokban a fair play szellemét\" – áll a közleményben.
Kádár Zoltán, a klub szóvivője emellett a Krónikának elmondta: a rendőrségtől azt várják, hogy azonosítsák a tetteseket és büntessék meg őket, míg a szebeni klubtól, hogy határolódjanak el az esettől és tiltsák el a magyarellenes, xenofób szurkolóikat a sportesemények látogatásától. A szövetség részről pedig arra számítanak, hogy példamutatóan jár el az esettel kapcsolatban.
A Román Kosárlabda-szövetség (FRB) szerdai közleményében – amelyet a Totalbaschet.ro szakportál megkeresésére, tehát nem hivatalból adott ki – elítélte a szurkolók diszkriminatív és xenofób megnyilvánulásait, büntetést azonban egyelőre nem helyez kilátásba: „Ezekért a cselekedetekért teljes mértékben a szurkolók a felelősek, az őrző-védő cégeknek és az illetékes hatóságoknak, a csendőrségnek kötelessége közbelépnie és megakadályoznia az ilyen jellegű megnyilvánulásokat.”
Az FRB közleményében emlékeztet arra, hogy a múlt héten a Román Kupa női négyes döntőjében is ellenségesen fogadták Târgoviștén a Sepsi SIC csapatát – amely a döntőben 67:61-re kikapott az Aradi ICIM-től –, hiszen a hazai szurkolók egy helységnévtáblára utaló transparenst feszítettek ki a román himnusz alatt, amelyen Sepsiszentgyörgy magyar neve át volt húzva. Az eset kapcsán a szakszövetség jelezte, az FRB megfigyelője azonnal eltávolíttatta a feliratot a lelátóról.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) újabb mérkőzésre delegálta a nagykárolyi Kovács Istvánt, aki negyven év után az első romániai futballbíró, aki világbajnokságon vezetett meccset.
Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.
Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.
Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.
Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
szóljon hozzá!