Kolozsvári és váradi vereség hazai palánk alatt

Rendkívül fordulatos, izgalmas mérkőzést játszott egymással a Kolozsvári U-BT és a Paksi Atomerőmű SE férfi kosárlabdacsapata az EuroChalange F csoportjának harmadik fordulójában.

Kiss Előd-Gergely

2014. november 19., 16:452014. november 19., 16:45

A kedd esti találkozó csak a hajrában dőlt el, amelyet a paksi vendégek bírtak jobban, így 73:64 arányú győzelmet arattak az új kolozsvári sportcsarnokban. A hangulatra ezúttal se lehetett panasz: 22 magyarországi szurkoló is elkísérte a vendégeket, ennek ellenére egyik tábornak sem jutott eszébe a másik nemzetet gyalázó rigmusokat kiabálni.

Egyik emlékezetes pillanata volt a találkozónak, amikor a két csapat szurkolói ugyanarra a dobritmusra biztatták kedvenceiket. A mérkőzést jellemző nagy iramot már az is sejtette, hogy a bemelegítés utolsó öt percében az ausztrál ACDC Thunderstruck című rockslágere szólt a Séta téri sportlétesítményben.

A kezdést követően eszeveszett rohanásba kezdtek a csapatok, amelyből eleinte a Paks jött ki jobban és 12:6-ra elhúzott. A negyed végére azonban egyenlített a kolozsvári csapat, sőt egy utolsó másodperces hárompontos találattal a vezetést is átvették. A második negyed a hazaiakról szólt, akik csak hét pontot engedélyeztek a vendégeknek.

A második félidő viszont egyértelműen a paksiaké volt, akik a harmadik negyed végére egyetlen pontra csökkentették hátrányukat. A döntő játékrészben fej fej mellett haladtak a csapatok, olyannyira, hogy az utolsó másfél perc előtt még 64:64-es döntetlent mutatott eredményjelző. A hajrában viszont csak a vendégek szereztek pontot.

Mindkét csapat jól dobott távolról: a kolozsváriak 9, a paksiak 8 triplát szórtak. Döntőnek bizonyult viszont, hogy a paksiak 19 pontot szereztek gyors ellentámadásokból, míg a hazaiaknak csak 5 pontot sikerült így gyűjteni, ezenkívül a büntetőterületről is hatékonyabban dobtak kosárra a vendégek.

A harmadik forduló után elúszni látszik a kolozsvári csapat továbbjutása, hiszen eddig mindhárom mérkőzését elveszítve a kvartett utolsó helyén áll. A paksiak helyzete csak kevéssel jobb ennél, ugyanis nekik ez volt az elsős sikerük a csoportkörben.

A Szamos-partiakhoz hasonlóan nyeretlen maradt, és így D előjelű csoportjában továbbra is sereghajtó a Nagyváradi VSK is, amely kedd este 77:69-re alulmaradt a vendég török Tofas Bursával szemben. Cristian Achim vezetőedző rámutatott, hogy hiába javult a játékuk, elképesztően sok, 16 büntetőt hagytak ki.

„Egyértelmű volt, hogy a kezdeti iramot nem bírjuk majd végig, ezért azt reméltem, hogy a nagyszünet előtt felhalmozott előnyünkkel ki tudjuk majd gazdálkodni a meccs második felét. Sajnos ez nem jött össze” – értékelte a kiváló rajt után elbukott találkozót. A váradiak december másodikán az Astanát fogadják, míg a kolozsváriak a török Trabzonsporhoz látogatnak.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. április 24., szerda

Sok székely szurkoló „eladta” a belépőjét az FCSB-drukkereknek a szerda esti derbi előtt, Diószegi dühös és szankcióval fenyeget

Dühös hangvételű posztban számolt be Diószegi László, a román élvonalban szereplő Sepsi OSK labdarúgócsapat tulajdonosa arról, hogy a klub több szurkolója is „átadta” szurkolói kártyáját az ellenfél szurkolóinak.

2024. április 23., kedd

Le kellett fújni Varga Csaba expedícióját

Varga Csaba nem mászhatja meg újabb nyolcezresét, miután a kínai hatóságok indén senkinek sem adtak engedélyt a világ 14. legmagasabb hegycsúcsa, a 8027 méter magasan fekvő Sisapangma megmászására.

Vitatott döntései ellenére is bíráskodhat az Eb-n Kovács István

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) kedden nyilvánosságra hozta a nyári, németországi kontinensviadalon mérkőzéseket vezető bírók névsorát, amelyben a nagykárolyi születésű Kovács István is megtalálható.

2024. április 20., szombat

Furcsa fordulat: Rapport Richárd azt mondja, elutasította a román állampolgárságot

Sajtóinformációk szerint román állampolgár lett Rapport Richárd sakknagymester, aki másfél évvel ezelőtt országot váltott, és azóta román „zászló alatt” versenyez.

2024. április 17., szerda

Nem fukarkodott a piros lappal az erdélyi magyar sípmester a BL-negyeddöntőben

Három piros lapot is kiosztott Kovács István játékvezető az FC Barcelona és a Paris Saint-Germain labdarúgó Bajnokok Ligája-elődöntőjének kedd este játszott visszavágóján.

2024. április 16., kedd

Mindkét magyar kézilabda-válogatott összekerült a házigazdával a párizsi olimpián

A magyar férfi és női kézilabda-válogatott is összekerült a házigazda és címvédő Franciaországgal a nyári, párizsi olimpia csoportkörének keddi sorsolásán.

A béke és a remény jegyében gyújtották meg az olimpiai lángot Olümpiában

Kedden délelőtt a görögországi Olümpiában fellobbant a párizsi olimpia lángja.

2024. április 14., vasárnap

Lányok a fiúk után: kijutott a párizsi ötkarikás játékokra a magyar női kézilabda-válogatott

Magyarország női kézilabda-válogatottja kvótát szerzett a párizsi olimpiára, miután a debreceni selejtezőtorna vasárnapi zárónapján 37-28-ra legyőzte Japán csapatát.

2024. április 12., péntek

Óriási lépést tettek a párizsi olimpia felé Klujber Katrinék

A magyar női kézilabda-válogatott 28-25-re legyőzte Svédországot a debreceni olimpiai selejtezőtorna második fordulójában, pénteken, és csak akkor nem szerez kvótát, ha vasárnap öt vagy több góllal kikap Japántól.

Szankcióval sújtották a magyar társukat megalázó román válogatott tornászokat

Kizárták a korosztályos román tornaválogatottból azt a három sportolót, akik bántalmazták, nemzetisége miatt megalázták magyar nemzetiségű társukat. Az érintettek nem vehetnek részt a közelgő kontinenstornán sem.