Hosszú Katinka bearanyozta a rövid pályás vb-rajtot

Hosszú Katinka „bearanyozta” a kanadai Windsorban zajló rövid pályás úszó-világbajnokság nyitányát: a 200 méter gyorson szerzett ezüstérme után 400 vegyesen már a dobogó legfelső fokára állt fel a szerda hajnali döntőt követően.

Hírösszefoglaló

2016. december 07., 16:512016. december 07., 16:51

Mellette Bernek Péter is hozzájárult a magyar küldöttség gyűjteményének bővítéséhez, hiszen 400 méter gyorson bronzéremmel kezdett – a koreai Pak Te Hvan és az orosz Aleksandr Krasnik mögött. Ezzel címvédőként nem volt maradéktalanul elégedett, mert mint azt nyilatkozta: időeredményben többet vár magától. „Szeretném ezt az érmet édesapámnak ajánlani, aki már nem lehet köztünk. Ez is nehezítette a felkészülésemet. Érte is akartam nyerni, de az éremnek is örülök. Meglátjuk, hogy majd kétszázon mit tudok\" – fogalmazott. Bernek szerda este úszik a 200 gyors előfutamában.

Az év legjobb úszónőjévé választott Hosszú minden számban rajthoz áll ezen a megmérettetésen, így a 200 gyorson szerzett második helyezéssel is elégedett volt, hiszen mint azt a M4 Sport helyszíni riporterének nyilatkozta: nem ez a legjobb száma. Ennek ellenére nagyon jól rajtolt, szinte az utolsó hosszig az élen haladt, amikor aztán a próba nagymedencés olimpiai és világbajnoka, az olasz Federica Pellegrini hatalmas hajrával legyőzte őt. „Túlagyaltam az utolsó ötven métert, amikor láttam, hogy jön fel az olasz. Az utolsó két fordulót elrontottam, picit szétszórt volt ez, de nagyon örülök az ezüstéremnek\" – értékelt.

Nem sokkal ezután viszont már közel fél medencehosszal verte a mezőnyt 400 vegyesen, ahol bár most főesélyes volt, korábban még nem tudott rövid pályás-vb-t nyerni ebben a számban. „Természetesen nehezebb volt úgy, hogy előtte már úsztam egy döntőt, de nagyon örülök neki, hogy végül ilyen magabiztosan nyertem, és az idő is jó volt\" – ecsetelte a klasszis a hetedik rövid pályás vb-aranya kapcsán. Az „Iron Lady\" erejéből ezután még arra futotta, hogy 100 méter háton – világcsúcstartóként – az ötödik idővel bejusson a döntőbe.

Ami a többi, kanadai idő szerint kedd esti finálét illeti: a dél-afrikai Chad Le Clos a várakozásoknak megfelelően megnyerte a 200 pillangót, míg a kínai Vang Sun 200 vegyesen lett aranyérmes a férfimezőnyben. A 4x100 méteres gyorsváltót a férfiaknál Oroszország, a nőknél pedig az Egyesült Államok nyerte meg. Romániából Robert Glință az általa novemberben megúszott országos csúcsot tovább javítva kvalifikált a 100 méter hát döntőjébe, Bogdan Scarlat ugyanakkor nem jutott tovább a 400 méter gyorsúszás előfutamaiból.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. március 20., szerda

A Sepsi OSK elleni mérkőzésen történt incidensek miatt több tízezer lejre bírságolták a ploieşti-i Petrolul klubot

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága szerdán 33 750 lejes bírságot szabott ki a ploieşti-i Petrolul klubra a Sepsi OSK elleni találkozón történt incidensek miatt.

2024. március 18., hétfő

Doppinggyanú vet árnyékot a Sepsi OSK egyik játékosára

Diószegi László, a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK labdarúgóklub tulajdonosa hétfőn megerősítette, hogy a csapat egyik játékosának, Cosmin Mateinek pozitív lett a doppingtesztje a craiovai Universitatea elleni mérkőzést követően.

2024. március 17., vasárnap

A kis Bence és a nagy Bartucz klasszisjátékával kijutottak a párizsi olimpiára a magyar kézilabdázók

Olimpiai kvótát szerzett a magyar férfi kézilabda-válogatott, mivel 30-27-re legyőzte Portugáliát a selejtező tatabányai tornájának vasárnapi zárónapján, és a tabella második helyén végzett.

2024. március 16., szombat

Világversenyek úszóbajnoka: Maier-Orosz Judit pályájáról, az időskori sportolás jótékony hatásairól

Egy éven belül két világversenyről tért haza aranyérmekkel a szenior kategóriában versenyző kolozsvári Maier-Orosz Judit. Az öt úszóbajnokot adó Orosz család utolsó élő tagja ma is aktívan készül versenyekre.

2024. március 15., péntek

Olasz csapattal találkoznak Szoboszlaiék az Európa-liga negyeddöntőjében

Szoboszlai Dominik együttese, a Liverpool az Atalantával találkozik a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjében.

Real Madrid–Manchester City párharc is lesz a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében

A címvédő Manchester City a Real Madriddal került össze a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

2024. március 14., csütörtök

Minden magyart egyesít: bemutatták a magyar labdarúgó-válogatott új mezeit

Az adidas bemutatta a nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott hazai és idegenbeli mezeit.

2024. március 13., szerda

Diószegi: nagyon szeretnénk egy bronzérmet, ami nekünk, székelyeknek aranyosan csillogna

Az utolsó pillanatban biztosította helyét a román labdarúgó-bajnokság felsőházi folytatásában a Sepsi OSK, amelynek a célja a bronzérem és az ezzel járó nemzetközi kupaszereplés – többek között erről beszélt az M1 aktuális csatornának Diószegi László.

2024. március 12., kedd

Ismét játszik egy Dárdai a magyar válogatottban: keretet hirdetett Marco Rossi

Dárdai Márton és Vancsa Zalán is bekerült a nyári németországi Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott keretébe a márciusi barátságos mérkőzésekre.

2024. március 09., szombat

Eddig kettőből kettő: Szaúd-Arábiában sem talált legyőzőre Verstappen, kettős Red Bull-győzelem született

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Szaúdi Nagydíjon Dzsiddában.