Búcsúzott a címvédő SZKC a Challenge Kupától

Három góllal kikapott a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata a portugál ABC Braga otthonában a Challenge Kupa harmadik körében szombaton este, így a címvédő búcsúzott a harmadik számú európai kupasorozat további küzdelmeitől.

Zátyi Tibor

2015. november 29., 11:202015. november 29., 11:20

Az SZKC nagyjából nyolcszáz ember előtt lépett pályára a bragai Pavilhao Flavio Sa Leite sportcsarnokban, a hangulat a nagyjából kétharmadig telt sportcsarnokban közel sem volt pokoli.

A Braga által 25-24-re megnyert odavágóhoz hasonlóan az első gólokat a portugálok szerezték. A Jokanovics – Mihalcea, Markez, Szász, Tálas, Onyejekwe és Ojleszki felállású SZKC első góljára ezúttal nem kellett nyolc percet várni: Szász pöccintett 2-0 után a hálóba. Újabb portugál gól következett, majd udvarhelyi fordítás, a 10. percet már 3-4-es állásnál kezdték a csapatok.

A Braga azonban újítani tudott, nyitott védekezésével megfogta az SZKC-s támadásokat, perceken belül visszavette a kezdeményezést, majd ismét meglépett két góllal. Jokanovics a kapuban fogott két labdát, elöl pedig Kuzmanoszki találta meg az utat a kapuba, ám csak pillanatokig mutatott egyenlőt az eredményjelző, hiszen a frissebben játszó ABC mindig megtalálta a rést az udvarhelyi falon.

A huszadik percben ismét egyenlő volt az állás (8-8), ám udvarhelyi hibák és két gyors bragai gól következett, így hiába váltotta jól a kapuban Jokanovicsot Szabó, védéseinek köszönhetően csak a lépést tudta tartani az SZKC, felzárkózni már nem (szünetben: 13-11).

A pihenőt követően állandósult a különbség a két csapat között, az udvarhelyi együttes játékán érződött, hogy nagyon rövid a kispad – ezúttal is három mezőnyjátékos cseréje volt Vlad Caba edzőnek, illetve hét napon belül ez volt a harmadik mérkőzése a csapatnak (a Braga nem játszott bajnoki mérkőzést hét közben).

A portugál kapuban álló Gomes is elkapta a fonalat, továbbá az agresszív portugál védekezés is meghozta a gyümölcsét. Néha fel-fellángolt az SZKC, feljött mínusz egyre (44. perc 18-17), ám zsinórban szerzett négy góllal válaszolt a Braga, így az utolsó tíz perc elején eldőlni látszott a továbbjutás.

Szabó védései, majd Onyejekwe egy és Ghiță két gólját követően ismét felcsillant a remény, ám ezúttal is váltani tudott a nagyon küzdő Braga. A mérkőzés és egyben a továbbjutás az 57. percben dőlt el: Markez két lehetősége is kimaradt, a portugálok pedig büntettek. A Braga végül 25-22-re nyerte meg a mérkőzést, így kettős győzelemmel jutott tovább a következő körbe.

Az SZKC vasárnap reggel indult haza Székelyudvarhelyre. Legközelebb december 9-én játszik a csapat, a Nemzeti Liga 15. fordulójában a címvédő Nagybányai Minaur otthonába látogat.

Challenge Kupa, harmadik kör, visszavágó:

ABC Braga–Székelyudvarhelyi KC 25-22 (13-11). Az SZKC gólszerzői: Kuzmanoszki, Ghiță 4–4, Mihalcea, Tálas 3–3, Sipos, Onyejekwe, Markez 2–2, Szász, Ojleszki 1–1. Hétméteresek: 3/2, illetve 0/0. Kiállítások: 12–10 perc. Továbbjutott a Braga, kettős győzelemmel, 50-46-os összesítéssel.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. március 28., csütörtök

Magyar vízilabdázót választott a tavalyi év legjobbjának az európai szövetség

Akárcsak a világszövetségnél (World Aquatics), a vizes sportokat tömörítő európai szervezetnél (LEN) is Zalánki Gergőt választották a 2023-as esztendő legjobb férfi vízilabdázójának.

2024. március 26., kedd

Legyőzte Koszovót, így immár 14 meccs óta veretlen a magyar labdarúgó-válogatott

A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.

2024. március 24., vasárnap

Műtétből felépülve törte meg ismét Verstappen győzelmi sorozatát a Ferrari spanyol pilótája

A vakbélműtétje után lábadozó Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat, melyet a címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája műszaki hiba miatt feladott.

2024. március 23., szombat

A stabil védekezésben látja a siker kulcsát a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya

Jansik Szilárd, a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya klubjával, a Ferencvárossal a bajnoki cím elhódításán kívül négyes döntőbe szeretne jutni a BL-ben, míg a nemzeti együttessel az olimpián szeretné kijavítani a dohai világbajnoki fiaskót.

2024. március 21., csütörtök

Szoboszlai csapata dobogós a romániai focikedvelők körében, de a favoritok az ibériai gárdák

Ibériai gárdák uralják a legjobb labdarúgó-csapatok népszerűségi listáját a romániai focikedvelők körében, de a harmadik helyre azért a Szoboszlai Dominiket is foglalkoztató Liverpool is odafér – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.

2024. március 20., szerda

A Sepsi OSK elleni mérkőzésen történt incidensek miatt több tízezer lejre bírságolták a ploieşti-i Petrolul klubot

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága szerdán 33 750 lejes bírságot szabott ki a ploieşti-i Petrolul klubra a Sepsi OSK elleni találkozón történt incidensek miatt.

2024. március 18., hétfő

Doppinggyanú vet árnyékot a Sepsi OSK egyik játékosára

Diószegi László, a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK labdarúgóklub tulajdonosa hétfőn megerősítette, hogy a csapat egyik játékosának, Cosmin Mateinek pozitív lett a doppingtesztje a craiovai Universitatea elleni mérkőzést követően.

2024. március 17., vasárnap

A kis Bence és a nagy Bartucz klasszisjátékával kijutottak a párizsi olimpiára a magyar kézilabdázók

Olimpiai kvótát szerzett a magyar férfi kézilabda-válogatott, mivel 30-27-re legyőzte Portugáliát a selejtező tatabányai tornájának vasárnapi zárónapján, és a tabella második helyén végzett.

2024. március 16., szombat

Világversenyek úszóbajnoka: Maier-Orosz Judit pályájáról, az időskori sportolás jótékony hatásairól

Egy éven belül két világversenyről tért haza aranyérmekkel a szenior kategóriában versenyző kolozsvári Maier-Orosz Judit. Az öt úszóbajnokot adó Orosz család utolsó élő tagja ma is aktívan készül versenyekre.

2024. március 15., péntek

Olasz csapattal találkoznak Szoboszlaiék az Európa-liga negyeddöntőjében

Szoboszlai Dominik együttese, a Liverpool az Atalantával találkozik a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjében.