Nem támogatják a bankárok a hitelek lejre váltását

Nem támogatják a bankárok a hitelek lejre váltását

Nem támogatják a hazai bankok a svájcifrank-alapú hitelek lejre való átváltását a szerződés megkötésekor érvényes árfolyam alapján, amely a letéttel rendelkező ügyfeleket terhelné pluszköltségekkel, ezzel szemben a pénzintézetek egyéni megoldásokat javasolnak adós klienseik számára – nyilatkozta Steven van Groningen, a banki munkáltató szövetség elnöke, aki egyúttal a Raiffeisen Bankot is vezeti. 

Bálint Eszter

Kőrössy Andrea

2015. január 28., 19:592015. január 28., 19:59

 

A szakember azzal érvelt, hogy az intézkedés azokat is érintené, akiknek nem okoz nehézséget a törlesztőrészletek időben történő kifizetése. „Miért okoznánk 700–900 millió eurós kárt a banki szektorban csak azért, mert egy hét alatt mintegy 20 százalékkal emelkedett az árfolyam. Miért kellene hirtelen meghozni egy olyan intézkedést, amely a következő húsz évben befolyásolja a hiteleket?” – fogalmazott Van Groningen a képviselőház költségvetési, pénzügyi és banki bizottságának ülésén.

A Raiffeisen Bank elnöke kifejtette: nem hisz „az adminisztratív jellegű intézkedésekben”, Románia ugyanakkor teljesen más helyzetben van, mint azok az országok, ahol a helyi pénznemre való átváltást alkalmazták.

„Egyetlen pénzintézetnek sem szabad akkora kockázatot vállalnia, hogy veszélybe sodorja a bankbetéttel rendelkező ügyfelek pénzét. Az intézkedés egy meglehetősen kis csoportnak kedvezne, de figyelmen kívül hagyja a kisebb pénzügyi problémákkal küzdőket és az egyre kisebb kamatot nyerő letéteseket. Azon ügyfelek számára, akik ténylegesen nem tudják fizetni a törlesztőrészleteket, a bankok egyéni stratégiát dolgoznak ki, ez egyébként is bevett szokás” – magyarázta Steven van Groningen.

A Raiffeisen Banknak mintegy 8800 svájcifrank-alapú hitelszerződése van érvényben, ezek értéke körülbelül 400 millió euró. Eddig az ügyfelek kérésére 520 kölcsönt váltottak át lejre, de az is előfordul, hogy a kliens euróban fizeti ki a maradék törlesztőrészletet. „Nem abból kell kiindulnunk, hogy kinek van problémája a frankhitellel, hanem hogy akinek bármilyen nehézsége van, forduljon a bankhoz, és közösen alkudjanak a lehetőségekről” – vélekedett van Groningen. Szerinte megoldást jelenthet például a törlesztőrészlet csökkentése meghatározott ideig vagy a viszszafizetés határidejének kitolása.

Egymásnak ellentmondó nyilatkozatok

Amint arról beszámoltunk, Van Groningen nyilatkozatával ellentétben hétfő este Bogdan Olteanu, a Román Nemzeti Bank (BNR) alelnöke a román közszolgálati televízió (TVR) adásában még arról beszélt, hogy hat pénzintézet beleegyezik a svájcfrank-alapú hiteleik lejre történő átváltásába.

Olteanu azt is elmondta: több pénzintézet azt a megoldást is hatékonynak tartja, hogy az átváltás mellett csökkentsék a törlesztőrészletet, vagy engedjék el az adósság egy részét a bajban lévő hitelesek számára. A központi jegybank alelnöke szerint a Bancpost, a Volksbank, a Piraeus Bank, a Raiffeisen, a Banca Românească és az OTP is beadja a derekát az átváltást illetően.

Jó hírek a hiteleseknek

Eközben hatodik pénzintézetként csatlakozott a kedvezményeket nyújtók sorába a Bancpost, bejelentve, csütörtöktől a legközelebbi felülvizsgálatig 0,8 százalékponttal csökkenti a svájci frankban felvett hitelek kamatát.

Mint ismeretes, az OTP három hónapra 1,5 százalékponttal csökkentette a kamatot, a Raiffeisen Bank öt hónapra biztosít kedvezményes kamatot, a Banca Românească pedig szintén 0,8 százalékos csökkentést alkalmaz. A Volksbank eközben arról határozott, hogy április 17-éig a december 31-én érvényes, 3,8035 lej/svájci frankos árfolyammal számol. A Piraeus Bank egyénenként dönt majd a kedvezményekről.

Jó hírrel szolgált ugyanakkor szerdán a devizahitelesek számára a Román Nemzeti Bank (BNR) is, ugyanis valamennyi fontosabb valutához képest tovább erősödött a román fizetőeszköz. A referencia-árfolyamon egy svájci frank 1,4 százalékkal kevesebbe, 4,3632 lejbe került. Az amerikai dollár árfolyama közel 4 banival 3,9258 lej/dollárra esett vissza, miközben az egységes európai fizetőeszköz 1,24 banival lett olcsóbb, a hivatalos árfolyam 4,4585 lej/euró.

Lassan halad a hitelesmentés

A magáncsődről szóló törvény nem a Nemzetközi Valutaalap (IMF), hanem a parlament előtt van – üzente Darius Vâlcov pénzügyminiszter a washingtoni székhelyű pénzintézet Bukarestben tartózkodó küldöttségének azok után, hogy – amint arról beszámoltunk – az IMF hétfőn aggodalmát fejezte ki a magáncsőd intézményének tervezett bevezetésével kapcsolatban, és közölte, hogy a valutahitelek lejre való átváltását sem támogatja.

Arra kérte a romániai hatóságokat, hogy ezeknek az intézkedéseknek az elfogadása előtt végezzenek alapos hatástanulmányt, és folytassanak párbeszédet a bankokkal. „Amenynyiben a törvényt nem dolgozzák ki a legapróbb részletekig, az elképzelésnek negatív hatásai lesznek a pénzpiacra nézve” – olvasható a levélben, amelyet Andrea Schaechter, a valutaalap romániai küldöttségének vezetője és Elisabetta Capannelli, a Világbank menedzsere írt alá.

Az IMF szerint a romániai hatóságoknak más országok, főként az európai uniós tagországok példájából kellene inspirálódniuk. „Az IMF-nek a parlamenttel kell tárgyalnia, nem a kormánynyal. A döntés a parlamenté, nem az IMF-é” – vágott vissza Darius Vâlcov. A pénzügyminiszter egyébként szerdán ellátogatott a parlamentbe, ahol a költségvetési bizottságnak tárgyalnia kellett volna a svájcifrank-hitelesek megmentését célzó intézkedésekről, azonban mivel nem volt meg a döntéshozatalhoz szükséges létszám, az ülést elhalasztották.

A képviselőház jogi bizottsága eközben kedden tárgyalta a pénzügyi nehézségekkel küzdő adósok megsegítésére kezdeményezett intézkedés, a magáncsőd intézményének bevezetését előíró tervezet meghatározásait és elveit tartalmazó cikkelyt, a megbeszélés azonban személyes sértegetésekbe torkollt.

Az intézkedést kezdeményező Ana Birchall szociáldemokrata (PSD) képviselő azzal vádolta a nemzeti liberális (PNL) honatyákat, hogy „nem olvasták el figyelmesen a tervezet szövegét, ezért vélik úgy, hogy a dokumentumot nem szakszerűen fogalmazták meg”. A PNL-képviselők erre felszólították a kezdeményezőt: fogadja el, hogy a tervezetet „tökéletesíteni kell”. A képviselők végül néhány elvi módosítást illesztettek a szövegbe: eszerint a magáncsődre vonatkozó eljárás „lehetőséget ad a jóhiszemű adósnak pénzügyi helyzete helyreállítására”, illetve „az eladósodottságból való kikerülésre”.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. március 05., kedd

Nem vetnek ki jövőre progresszív adót a bérekre a kormányfő ígérete szerint

Nem kell jövőre a bérek progresszív adózására számítani – szögezte le Marcel Ciolacu kormányfő egy hétfő esti televíziós interjúban.

Nem vetnek ki jövőre progresszív adót a bérekre a kormányfő ígérete szerint
2024. március 05., kedd

A BMW informatikai központot nyit Kolozsváron

Kolozsváron nyit informatikai központot a BMW Group, ebből a célból a német autógyártó vegyesvállalatot hoz létre az NTT Data Románia informatikai céggel – adta hírül a Ziarul Financiar gazdasági portál.

A BMW informatikai központot nyit Kolozsváron
2024. március 04., hétfő

Érdekes fordulat: már második éve csökken a webáruházak forgalma

Az élelmiszerek és nem élelmiszer jellegű termékek online forgalma 2023-ban tovább csökkent az előző évhez képest, miután 2022-ben trendforduló következett be ebben a szegmensben – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból.

Érdekes fordulat: már második éve csökken a webáruházak forgalma
2024. március 04., hétfő

Ritka a külföldi turista, mint a fehér holló; visszaesett a vendégéjszakák száma az év első hónapjában

Az év első hónapjában 768 700 vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 2 százalékkal kevesebbet a 2023 januárjában jegyzettnél – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn.

Ritka a külföldi turista, mint a fehér holló; visszaesett a vendégéjszakák száma az év első hónapjában
2024. március 04., hétfő

Rengeteg fiatal nem dolgozik, de nem is tanul; enyhén nőtt a munkanélküliségi ráta

Januárban a szezonálisan kiigazított adatok szerint 5,7 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint tavaly decemberben – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).

Rengeteg fiatal nem dolgozik, de nem is tanul; enyhén nőtt a munkanélküliségi ráta
2024. március 04., hétfő

Egyszerű a titka a Romániában is hódító kínai webáruház népszerűségének

Talán nincs olyan internethasználó, akivel ne jött volna szembe az erőteljesen terjeszkedő, viszonylag új kínai webáruház, a Temu neve vagy hirdetése.

Egyszerű a titka a Romániában is hódító kínai webáruház népszerűségének
2024. március 03., vasárnap

Több mint egymillió nyugdíjas még a minimális időskori juttatást sem kaphatja meg, ki kell pótolni

Februárban 1 139 603 nyugdíjas részesült szociális pótlékban, 2172-vel kevesebb, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztar (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.

Több mint egymillió nyugdíjas még a minimális időskori juttatást sem kaphatja meg, ki kell pótolni
2024. március 02., szombat

Továbbra is megalázó nyugdíjat kapnak az egykor a mezőgazdaságban dolgozók

Idén február végén 4 756 438 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 3273-mal kevesebbet, mint egy hónappal korábban; az átlagnyugdíj 2246 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.

Továbbra is megalázó nyugdíjat kapnak az egykor a mezőgazdaságban dolgozók
2024. március 02., szombat

Valentin napja legyőzi a Dragobetét az ajándékok párbajában

Februárban az eMAG ügyfelek összesen kétmillió lej értékű ajándékkártyákat rendeltek. Február 13-án, egy nappal a Valentin-nap előtt, az eMAG-on az ügyfelek 18%-kal többet rendeltek, mint tavaly.

Valentin napja legyőzi a Dragobetét az ajándékok párbajában
2024. március 02., szombat

Elmennek százak és jönnek... alig néhányan – Fájó adatok a gazdaság „dübörgését” elcsendesítő gondokról

Csaknem hatmillió román állampolgár külföldre vándorolt, és csupán minden hatodik távozó után érkezett egy letelepedő.

Elmennek százak és jönnek... alig néhányan – Fájó adatok a gazdaság „dübörgését” elcsendesítő gondokról
Fontos számunkra az adatai védelme!

Annak érdekében, hogy személyre szabjuk a tartalmakat és hirdetéseket, közösségi médiaszolgáltatásokat nyújtsunk, valamint elemezzük a látogatottságokat, partnereinkkel együtt sütiket (cookie-kat) használunk oldalunkon. Kattintson az Elfogadom a sütiket! gombra az említett technológia webes használatának elfogadásához. Bármikor megváltoztathatja hozzájárulási beállításait.

Szükség van a hozzájárulásához!

Az alábbi listából kiválaszthatja, hogy mely süticsoportok elhelyezéséhez járul hozzá böngészőjében. Mindegyik kategóriához tartozik egy leírás, amelyben részletezzük, hogy mi és partnereink mire használják az Ön adatait. Nagyra értékeljük, ha elfogadja a sütiket, és garantáljuk, hogy adatai biztonságban lesznek.

Cookie-kezelési tájékoztató

A Príma Press Kft. által üzemeltetett kronikaonline.ro domainen keresztül elérhető weboldalakon sütiket (angolul: cookie-kat) használ.

A sütik feladata

Információkat gyűjtenek a látogatókról és eszközeikről; megjegyzik a látogatók egyéni beállításait, amelyek felhasználásra kerül(het)nek például online tranzakciók igénybevételekor, ezáltal nem kell újra begépelni az adatokat; megkönnyítik a weboldal használatát; célzott hirdetések jelennek meg a weboldalon; minőségi felhasználói élményt biztosítanak.

Mi a süti?

A sütik olyan kisméretű adatcsomagok, szöveges fájlok, amelyek a weboldalon történt látogatás alkalmával kerülnek elhelyezésre a böngészőjében. A sütik lehetővé teszik, hogy a felhasználót a következő látogatásakor felismerje, ezáltal a sütit kezelő szolgáltatónak lehetősége van összekapcsolni a felhasználó aktuális látogatását a korábbiakkal, de kizárólag a saját tartalma tekintetében.

A sütiket megkülönböztethetjük funkciójuk, tárolási időtartamuk alapján, de vannak olyan sütik, amelyeket a weboldal üzemeltetője helyez el közvetlenül, míg másokat harmadik felek helyeznek el.

A kronikaonline.ro által alkalmazott sütik leírása

A weboldalon alkalmazott sütik funkciójuk alapján lehetnek: alapműködést biztosító sütik; preferenciális sütik; statisztikai célú sütik; hirdetési célú sütik és közösségimédia-sütik.

A tárolási időtartamuk alapján megkülönböztetünk munkamenet sütiket, amelyek törlődnek, amint a látogató bezárja a böngészőt, és állandó sütiket, amelyeket a látogató gépe ill. a böngészője mindaddig ment, amíg azok mentési időtartama le nem jár vagy a látogató nem törli.

Alapműködést biztosító sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal megfelelő működését, megkönnyítik annak használatát. Enélkül a weboldal használata nehézkesen, vagy egyáltalán nem biztosítható. 

A sütik között vannak olyanok, amelyek törlődnek, amint a látogató bezárja a böngészőt (munkamenet sütik), míg másokat a látogató gépe ill. a böngészője mindaddig ment, amíg azok mentési időtartama le nem jár vagy a látogató azokat nem törli (állandó sütik).

Az alapműködést biztosító sütik között találhatók a cikkbe elhelyezett, harmadik fél által nyújtott tartalmak, mint például beágyazott YouTube-videók vagy Facebook-posztok stb. sütijei.

Alapműködést biztosító sütikhez tartoznak a statisztikai célú sütik is. A statisztikai célú sütik a felhasználói élmény javítása érdekében, a weboldal fejlesztéséhez, javításához kapcsolódnak. Lehetővé teszik, hogy a weboldal üzemeltetője azzal kapcsolatosan gyűjtsön adatokat, hogy a felhasználók miként használják az adott oldalt.

Alapműködést biztosító sütik listája:

Süti neve Szolgáltató / Funkció Süti lejárata  
PHPSESSID kronikaonline.ro
Feladata a munkamenetek állapotának lekérése, a munkamenetek között.
munkamenet saját
cookieControll kronikaonline.ro
Feladata a süti beállítások megjegyzése
365 nap saját
cookieControlPrefs kronikaonline.ro
Feladata a süti beállítások megjegyzése
365 nap saját
_ga google.com 2 év Harmadik fél
_gat google.com 1 nap Harmadik fél
_gid google.com 1 nap Harmadik fél

 

Preferenciális sütik:

A preferenciális sütik használatával olyan információkat tudunk megjegyezni, mint például a cikk alatti Jó hír/Rossz hír-funkció (kronikaonline.ro) használata. Ha nem fogadja el ezeket a sütiket, akkor ezeket a funkciókat nem tudja használni.

Preferenciális sütik listája:

Süti neve Szolgáltató / Funkció Süti lejárata  
newsvote_ kronikaonline.ro
Cikkre való szavazás rögzítése
30 nap saját

 

Hirdetési célú sütik

A hirdetési sütik célja, hogy a weboldalon a látogatók számára releváns hirdetések jelenjenek meg. Ezek a sütik sem alkalmasak a látogató személyének beazonosítására, sütiket hirdetési partnereink állíthatják be. Ezek a cégek felhasználhatják a gyűjtött adatok alapján az Ön érdeklődési profiljának létrehozására és más webhelyek releváns hirdetéseinek megjelenítésére. Ha a beállításoknál anonimizálja ezeket a sütiket, akkor kevésbé releváns hirdetések fognak megjelenni.

Hirdetési célú sütik listája:

Süti neve Szolgáltató Süti lejárata  
__gads google.com 2 év harmadik fél
_fbp facebook.com 3 hónap harmadik fél
ads/ga-audiences google.com munkamenet harmadik fél
DSID google.com 1 nap harmadik fél
fr facebook.com 100 nap harmadik fél
IDE google.com 1 év harmadik fél
pcs/activeview google.com munkamenet harmadik fél
test_cookie google.com 1 nap harmadik fél
tr facebook.com munkamenet  harmadik fél

 

Közösségimédia-sütik

A közösségimédia-sütik célja, a weboldalon használt közösségimédia-szolgáltatások biztosítása a látogató számára. Például, amikor a látogató a weboldalról tartalmat oszt meg a Facebookon, Twitteren, vagy a Bejelentkezem Facebook-fiókkal funkciót használja. A közösségimédia-szolgáltatók a sütiken keresztül adatokat gyűjthetnek arról, hogy a látogató hogyan használja a közösségi média által biztosított szolgáltatásokat, milyen tartalmakat oszt meg, mit lájkol stb.

Közösségimédia-sütik listája:

Süti neve Szolgáltató Süti lejárata  
act facebook.com munkamenet harmadik fél
c_user facebook.com 1 nap harmadik fél
datr facebook.com 1 nap harmadik fél
fr facebook.com 1 nap harmadik fél
locale facebook.com 1 nap harmadik fél
presence facebook.com munkamenet harmadik fél
sb facebook.com 1 nap harmadik fél
spin facebook.com 1 nap harmadik fél
wd facebook.com 1 nap harmadik fél
x-src facebook.com 1 nap harmadik fél
xs facebook.com 1 nap harmadik fél
 urlgen   instagram.com  munkamenet  harmadik fél
 csrftoken   instagram.com  1 év  harmadik fél
 ds_user_id  instagram.com  1 hónap  harmadik fél
 ig_cb  instagram.com   1 nap  harmadik fél
 ig_did   instagram.com  10 év  harmadik fél
 mid  instagram.com  10 év  harmadik fél
 rur  instagram.com  munkamenet  harmadik fél
 sessionid   instagram.com  1 év  harmadik fél
 shbid  instagram.com  7 nap  harmadik fél
 shbts  instagram.com  7 nap  harmadik fél
VISITOR_INFO1_LIVE youtube.com  1 nap harmadik fél
SSID youtube.com  1 nap harmadik fél
SID youtube.com  1 nap harmadik fél
SIDCC youtube.com  1 nap harmadik fél
SAPISID youtube.com  1 nap harmadik fél
PREF youtube.com  1 nap harmadik fél
LOGIN_INFO youtube.com  1 nap harmadik fél
HSID youtube.com  1 nap harmadik fél
GPS youtube.com  1 nap harmadik fél
YSC youtube.com   munkamenet harmadik fél
CONSENT youtube.com  1 nap harmadik fél
APISID youtube.com  1 nap harmadik fél
__Secure-xxx youtube.com  1 nap harmadik fél

 

A Príma Press Kft-vel szerződött partnerek által alkalmazott sütik leírása

A weboldalon más szolgáltatások üzemeltetői is helyezhetnek el sütiket. A partnerek által alkalmazott sütikről a felhasználók a szolgáltatók saját honlapján tájékozódhatnak:

Google Analytics: https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/gtagjs/cookie-usage

Google Adwords: https://www.google.com/intl/en/policies/privacy

Google Adsense: https://policies.google.com/privacy?hl=hu

Facebook: https://www.facebook.com/policy/cookies/

Twitter: https://help.twitter.com/en/rules-and-policies/twitter-cookies

 

A Príma Press Kft-vel szerződéses kapcsolatban nem álló, harmadik felek által elhelyezett sütik

A fent leírtakkal ellentétben a Príma Press Kft. szerződéses kapcsolatban nem álló más szolgáltatások üzemeltetői is helyezhetnek el sütiket a weboldalon, a cégünktől függetlenül, saját működésük érdekében. Az ilyen, harmadik felek által használt sütik elhelyezése ill. az azt elhelyezők által esetlegesen folytatott adatkezelések tekintetében a Príma Press Kft. semmilyen felelősségen nem vállal, e téren felelősségüket kizárja.

Hogyan módosíthatók a sütibeállítások?

A korábban eszközölt sütibeállításokat desktopon a láblécében található Sütibeállítások menüre kattintva bármikor megváltoztathatja. Mobilon pedig a menü gombra, majd a Sütibeállítások menüre bökve éri el.

Alapműködést biztosító sütik:

Ezek a sütik biztosítják a weboldal megfelelő működését, megkönnyítik annak használatát. Enélkül a weboldal használata nehézkesen, vagy egyáltalán nem biztosítható. 

A sütik között vannak olyanok, amelyek törlődnek, amint a látogató bezárja a böngészőt (munkamenet sütik), míg másokat a látogató gépe ill. a böngészője mindaddig ment, amíg azok mentési időtartama le nem jár vagy a látogató azokat nem törli (állandó sütik).

Az alapműködést biztosító sütik között találhatók a cikkbe elhelyezett, harmadik fél által nyújtott tartalmak, mint például beágyazott YouTube-videók vagy Facebook-posztok stb. sütijei.

Alapműködést biztosító sütikhez tartoznak a statisztikai célú sütik is. A statisztikai célú sütik a felhasználói élmény javítása érdekében, a weboldal fejlesztéséhez, javításához kapcsolódnak. Lehetővé teszik, hogy a weboldal üzemeltetője azzal kapcsolatosan gyűjtsön adatokat, hogy a felhasználók miként használják az adott oldalt.

Alapműködést biztosító sütik listája: PHPSESSID, cookieControll, cookieControlPrefs, _ga, _gat, _gid, enr_cxense_throrrle.


NEM FOGADOM EL
MINDIG AKTÍV
Preferenciális sütik

A preferenciális sütik használatával olyan információkat tudunk megjegyezni, mint például a cikk alatti Jó hír / Rossz hír funkció használata. Ha nem fogadja el ezeket a sütiket, akkor ezeket a funkciókat nem tudja használni.

A látogatónak lehetősége van a következő beállítások közül választani:

ELFOGADOM – ez esetben minden funkciót tud használni

NEM FOGADOM EL – ebben az esetben bizonyos funkciók nem lesznek aktívak

Preferenciális sütik listája: newsvote_


NEM FOGADOM EL
ELFOGADOM
Hirdetési célú sütik:

A hirdetési sütik célja, hogy a weboldalon a látogatók számára releváns hirdetések jelenjenek meg. Ezek a sütik sem alkalmasak a látogató személyének beazonosítására, sütiket hirdetési partnereink állíthatják be. Ezek a cégek felhasználhatják a gyűjtött adatok alapján az Ön érdeklődési profiljának létrehozására és más webhelyek releváns hirdetéseinek megjelenítésére. Ha anonimizálja ezeket a sütiket, akkor kevésbé releváns hirdetései lesznek.

A látogatónak lehetősége van a következő beállítások közül választani:

NORMÁL – az Ön profilja szerint, személyre szabott hirdetések jelennek meg

ANONIM – a hirdetés az Ön profiljától függetlenül jelenik meg

Hirdetési célú sütik listája: __gads, _fbp, ads/ga-audiences, DSID, fr, IDE, pcs/activeview, test_cookie, tr.


ANONIM
NORMÁL
Közösségimédia-sütik

A közösségimédia-sütik célja, a weboldalon használt közösségimédia-szolgáltatások biztosítása a látogató számára. Például, amikor a látogató a weboldalról tartalmat oszt meg a Facebookon, Twitteren, vagy a Bejelentkezem Facebook-fiókkal funkciót használja. A közösségimédia-szolgáltatók a sütiken keresztül adatokat gyűjthetnek arról, hogy a látogató hogyan használja a közösségi média által biztosított szolgáltatásokat, milyen tartalmakat oszt meg, mit lájkol stb.

A látogatónak lehetősége van a következő beállítások közül választani:

ELFOGADOM – ez esetben minden funkciót tud használni

NEM FOGADOM EL – ebben az esetben a közösségi média funkciói nem lesznek aktívak

Közösségimédia-sütik listája: act, c_user, datr, fr, locale, presence, sb, spin, wd, x-src, xs, urlgen, csrftoken, ds_user_id, ig_cb, ig_did, mid, rur, sessionid, shbid, shbts, VISITOR_INFO1_LIVE, SSID, SID, SIDCC, SAPISID, PREF, LOGIN_INFO, HSID, GPS, YSC, CONSENT, APISID, __Secure-xxx.


NEM FOGADOM EL
ELFOGADOM